Jakie są sposoby na sprzedaż nieruchomości?

...

Czy wiesz, jakie domy sprzedają się od razu? Te, które od progu przemawiają do wyobraźni chętnych. Kluczowe w handlu nieruchomościami są emocje i wyobraźnia. Jak w takim razie sprawić, by nieruchomość trafiła od razu do serc przyszłych nabywców? Sprawdź i zastosuj 4 praktyczne rady!


1. Daj się o sobie dowiedzieć!
Podstawą sprzedaży nieruchomości jest dotarcie do osób, które są zainteresowane zakupem obiektu w danej okolicy. Znajdziesz ich na serwisach z ogłoszeniami, ale także wśród znajomych czy na portalach społecznościowych.

2. Napisz szczegółowe ogłoszenie
Co powinna zawierać Twoja oferta? Przede wszystkim: zdjęcia i opis. W zalewie ogłoszeń kupujący często nawet nie sprawdzają propozycji bez fotografii! Rady, jak przygotowywać wnętrza do zrobienia efektownych zdjęć znajdziesz w następnych akapitach, tu z kolei skupimy się na opisie.

Koniecznie zamieść informacje takie jak: metraż, liczba pokoi, wyposażenie, opłaty czy dostęp do sieci komunikacyjnej. Nigdy nie zakładaj, że jeśli na zdjęciu widać pralkę czy wannę, to nie ma sensu umieszczać ich w treści ogłoszenia. Zdjęcia działają na wyobraźnię, ale gdy przychodzi do faktów, klienci najpierw sprawdzają słowo pisane.

3. Do zdjęć i przed wizytą - sprzątanie
Opatrzyłeś się z odpryśniętą emalią na kuchennym zlewie, a te drobne plamki przecież nie rzucają się w oczy? Błąd. Dla nabywców nawet najmniejszy zaciek stanowi widok wyjątkowo zniechęcający. Pamiętaj: chętni chcą kupić nieruchomość „dla siebie”, a nie „po kimś”, koniecznie więc wysprzątaj każde pomieszczenie i usuń wszystkie ślady po poprzednich lokatorach.

4. Szczypta magii, czyli home staging
Ostatnie dwa kroki to odpersonalizowanie wnętrz i zadbanie o ujmujący, ale neutralny wystrój. Jak to zrobić? Przede wszystkim usuwamy prywatne drobiazgi: plakaty, magnesy z lodówki itp. Idziemy jednak o krok dalej i chowamy także charakterystyczne dekoracje. Lepsze wrażenie na kupujących zrobią świeże kwiaty w wazonie, niż kolekcja ulubionych słoników z uniesioną trąbą. Podstawowa zasada home staging brzmi: to kupującym ma się tu podobać.

Podsumowując
Poznałeś właśnie 4 sposoby na sprzedaż swojej nieruchomości. Każda z rad: umieszczenie ogłoszenia, dokładny opis, gruntowne sprzątanie i home staging ma na celu jedno: zaprezentowanie Twojego obiektu tak, by kupujący pomyślał o nim „to jest mój dom”.