Jak sprytnie zrobić remont mieszkania?

...

Z pewnością doskonale rozumiesz, że drobne inwestycje w wygląd mieszkania przed sprzedażą mogą znacząco poprawić jego ocenę w oczach kupujących, a co za tym idzie – podnieść wartość. Jak jednak odnowić wnętrza tak, by nie wydać za dużo, a jednocześnie osiągnąć zauważalną poprawę? Zostań z nami do końca, a odkryjesz ciekawe sposoby na sprytny remont przedsprzedażowy!


Zanim zaczniemy: napraw to, co musi być sprawne
Elektryka, kanalizacja, ogrzewanie – bardzo trudno jest sprzedać obiekt, w którym nie działają podstawowe instalacje. Kupujący wolą w cenie mieszkania dostać sprawną nieruchomość, a nie dodatkowy problem dla siebie. Wyobraź sobie, że oglądając pokoje, chętny naciska na włącznik światła, który jest zepsuty – trudno o gorsze pierwsze wrażenie.

Sprytne metody na odnowienie mieszkania
Przejdź się po wnętrzach i popatrz na nie neutralnym okiem. Co rzuca się w oczy? Co szpeci? Wiele z takich elementów można odświeżyć bardzo niewielkim kosztem!

Nierówne ściany, rysy, przebijająca farba. Wady te ukryjesz pod tapetą – co więcej, bez trudu zrobisz to sam, bez pomocy fachowców. Wybierz koniecznie neutralny kolor, raczej zrezygnuj z wzorów: gusta są różne, a krzykliwe motywy częściej odstraszają, niż zachęcają.

Zużyte meble, porysowane stoły, odchodzący lakier. W takich sytuacjach możemy sprytnie niskim kosztem uzyskać efekt kompletnie odnowionego wyposażenia. Na początek oczyszczamy mebel, zrywamy stary lakier i wygładzamy całość papierem ściernym, a potem chwytamy za pędzel. Warto wybrać farbę kredową, znów – raczej w neutralnych kolorach.

Stara podłoga z rysami bądź przebarwieniami. Nie wszyscy wiedzą, że panele podłogowe można przy odrobinie wysiłku ułożyć samodzielnie, a więc bez ponoszenia kosztów fachowca. Ich cena także nie należy do wysokich. Bez dużych nakładów można odmienić całe wnętrze – co szczególnie ważne, bo jasne podłogi optycznie powiększają pokój, a kupujący chętniej wybierają pomieszczenia przestronne.

Podsumowując: sprytny remont to taki, który nie kosztuje dużo, a jednocześnie przynosi spektakularne efekty. Czyste ściany, odświeżone meble czy nowiutka, jasna podłoga zrobią na Twoich nabywcach znacznie lepsze wrażenie, niż nawet najładniejsze mieszkanie w stanie „do poprawki”.