Czy warto sprzedać nieruchomość?

...

Zacznij od tego, czy na pewno chcesz sprzedawać. Aktualne trendy na rynku nieruchomości, wyraźnie wskazują na to, że mamy bum. Mieszkań wciąż brakuje, ceny są najwyższe od lat i nie wygląda na to, aby miało się to zmienić w ciągu kilku następnych.


Zastanawiasz się nad sprzedażą swojego mieszkania lub domu? Czy wiesz, że kilka prostych tricków, jest w stanie realnie podnieść wartość Twojej nieruchomości nawet do 20-30%, co może przenieść się na tysiące złotych dodatkowej gotówki?

Raczej większość analityków skłania się ku teorii, że ceny powinny się unormować, a prawdopodobnie jeszcze będą rosnąć. Oczywiście, wszystko zależy od Twojego lokalnego rynku. Inaczej ceny zachowują się w Gdańsku, Warszawie, a inaczej w Radomiu, Słupsku czy Olsztynie. Trend wzrostowy utrzymuje się we większości miejscowości, które mają powyżej 100 tys. mieszkańców. W mniejszych miejscowościach ceny raczej są stabilne, chociaż obserwuje się również wzrosty, gdyż spora liczba inwestorów z większych miast, właśnie w małych miejscowościach szuka okazji do inwestycji. Zwroty w mniejszych miejscowościach potrafią być dużo większe niż w np. Warszawie.

Jeśli decyzję o sprzedaży podjąłeś, bo np. chcesz kupić inne mieszkanie, zastanów się, czy nowego mieszkania nie mógłbyś sfinansować w inny sposób np. kredytem hipotecznym. Pierwsze mieszkanie mógłbyś wynająć długoterminowo lub krótkoterminowo i czerpać z tego pasywny dochód.